اخذ ویزای لیختن اشتاین

در حال حاضر، کشور لیختن اشتاین با شرایط سختی به متقاضیان ایرانی ویزا اعطا می‌کند. در صورتی که هر یک از شرایط اخذ ویزای لیختن اشتاین را ندارید، به هیچ عنوان برای اخذ ویزای این کشور اقدام نکنید. شرایط اخذ ویزای لیختن اشتاین به شرح زیر می‌باشد:

۱. ارائه دعوت‌نامه: دعوتنامه ویزای لیختن اشتاین، می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارائه شود. ارائه دعوت نامه مهم ترین شرط اخذ ویزای لیختن اشتاین است و در صورتی که دعوت‌نامه نداشته باشید، بدون شک ریجکت می‌شوید.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی مورد نیاز ویزای لیختن اشتاین، برای هر نفر حدودا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای لیختن اشتاین باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب برای ویزای لیختن اشتاین، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.

هزینه درخواست ویزای لیختن اشتاین

هزینه درخواست ویزای لیختن اشتاین در گروه مسافرتی ویزالند، ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت، پر کردن فرم درخواست ویزای لیختن اشتاین، ارائه بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای لیختن اشتاین

مدارک لازم برای ویزای لیختن اشتاین باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای لیختن اشتاین نیست.

چک لیست مدارک ویزای لیختن اشتاین به شرح زیر می‌باشد:

فرم درخواست ویزای لیختن اشتاین

برگه تعیین وقت سفارت لیختن اشتاین

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

واچر هتل

رزرو بلیط رفت وبرگشت هواپیما

گردش حساب و تمکن مالی

ارائه دعوتنامه

ارائه برنامه سفری

ریجکت ویزای لیختن اشتاین

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای لیختن اشتاین، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامتتان ارائه کنید.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای لیختن اشتاین به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در لیختن اشتاین
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزای لیختن اشتاین از هدف سفر
  • ارائه مدارک دروغین و یا نامعتبر
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای لیختن اشتاین و نحوه اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای لیختن اشتاین وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. پس از این زمان، شما باید نواقص پرونده‌تان را برطرف کنید و درخواست خود را دوباره ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای لیختن اشتاین نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی نوشته و آن را به کنسولگری آلمان تحویل دهید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *