اخذ ویزای لیتوانی

سفارت لیتوانی برای متقاضیان ویزای این کشور یک سری شرایط تعیین کرده است. در صورتی که این شرایط را ندارید، به هیچ عنوان برای گرفتن ویزای لیتوانی اقدام نکنید. چرا که درخواست شما، بدون در نظر گرفتن هدف سفر، رد خواهد شد. شرایط اخذ ویزای لیتوانی به شرح زیر می‌باشد:

۱. حتما باید در لیتوانی اقامت داشته باشید: در صورتی که می‌خواهید از طریق کشور لیتوانی وارد حوزه شینگن شوید، حتما باید در این کشور ۳ روز اقامت داشته باشید. ارائه واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت از لیتوانی نشان دهنده اقامت شما در این کشور خواهد بود.

۲. ارائه دعوت نامه (ویزای کاری و تحصیلی لیتوانی): اگر متقاضی ویزای کاری و یا تحصیلی لیتوانی هستید، حتما باید یک دعوت‌نامه ارائه کنید. دعوت‌نامه ویزای کاری و تحصیلی لیتوانی، باید از سوی یک مدرسه، موسسه آموزشی، شرکت و کارفرما ارسال شود. در نظر داشته باشید که هدف سفر شما به لیتوانی حتما باید در متن دعوتنامه قید شود.

۳. تمکن مالی: ایده آل ترین تمکن مالی ویزای لیتوانی برای هر نفر، حدودا مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. برگه تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۴. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست. در گردش حساب ویزای لیتوانی فقط تعداد تراکنشات حساب متقاضی مد نظر است. در صورتی که گردش حساب بالایی داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای لیتوانی خواهید داشت.

milad bahagir
milad bahagir

هزینه درخواست ویزای لیتوانی

هزینه درخواست ویزای لیتوانی در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل پرداخت هزینه ویزای لیتوانی، پر کردن فرم ویزای لیتوانی، واچر هتل، رزرو بلیط رفت و برگشت، ارائه بیمه مسافرتی و تعیین وقت سفارت می‌باشد.

مدارک ویزای لیتوانی

مدارک مورد نیاز ویزای لیتوانی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای لیتوانی حتما باید به تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برسند.

چک لیست مدارک ویزای لیتوانی به شرح زیر می‌باشد:

فرم درخواست ویزای لیتوانی

برگه تعیین وقت سفارت

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورتی همراه همسر)

ارائه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

ارائه دعوت نامه ( در صورت وجود)

ریجکت ویزای لیتوانی

رایج ترین دلیل رد شدن ویزای لیتوانی، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی خود به کشور محل اقامت را ارائه کنید. دلایل ریجکت ویزای لیتوانی به ترتیب زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به لیتوانی
  • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای لیتوانی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای لیتوانی وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید و پس از این مدت، با برطرف نواقص پرونده‌تان، درخواست خود را مجدد ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای لیتوانی نیز در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *